Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Indi/ Treni del nga shinat, humbin jetën 96 persona dhe plagosen shumë të tjerë

Nga Skenderi 0

96 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur, pasi një tren udhëtarësh ka dalë nga binarët në afërsi të qytetit Pukrajan në Indi, njofton AFP.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orën 03:00 të mëngjesit, rreth 100 km larg Knapur-it.

Vijonë operacionet për shpëtimin e pasagjerëve, ndërsa dyshohet se numri i të vdekurve dhe të plagosurve mund të jetë edhe më i madh.

Auroeitetet po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve se pse treni ka dalë nga shinat.
5 4 2 1

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej