Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Ik mi baxhellë! Shko moj qelbësirë!”

Nga Media 0

Deputetët e Parlamentit shqiptar përdorin shpesh fjalë që nuk janë aspak të denja për njerëzit që përfaqësojnë vullnetin e popullit. Akademiku Artan Fuga, e cilëson degjenerim moral, mendor dhe njerëzor degradimin e ligjërimit publik në terminologji të tillë.

Fuga shkruan:

Ik mi baxhellë! Shko moj qelbësirë!

Kujt i thua baxhellë, ti je llazore!

Jo po si ty, o qelbësirë!

Kurvë! Mos guxo të më thuash mua qelbësirë!

Pise! E korruptuar!

Këto dhe ata që janë me këta shprehin vullnetin e popullit!

Cfarë degjenerimi moral, mendor dhe njerëzor!!!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej