Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Idrizi: Parada e Shqiptare në New York, këtë vit do t’i kushtohet Çamërisë (film)

Nga Klodiana 0

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me Bataljonin “Atlantiku”, Shoqatën shqiptaro-amerikane që iu bashkua UÇK-së, në luftën për çlirimin e Kosovës.

Të pranishëm në takim ishte Presidenti i Bataljonit “Atlantiku”, Mark Kepi, Anëtari i Asamblesë Shtetërore të Nju Jorkut, Mark Gjonaj, si dhe shqiptarë të diasporës, që jetojnë në SHBA.

Gjatë fjalës së tij Idrizi falenderoi Bataljonin “Atlantiku”, që këtë vit Parada e Shqiptare në New York, do ti kushtohet Çamërisë.

“Jam shumë mirënjohës të gjithë organizatave shqiptare në SHBA, që bën të mundur këtë vit kanë vendosur që paradën shqiptare tja përkushtojnë Çamërisë. Për këtë ju jam shumë mirënjohës në emër të shqiptarëve të Çamërisë, sepse jam i budur që ju duke e patur atëdheun larg jeni dhe më patriot duke kuptuar që Çamëria plotësonë hartën identitare të vendit tonë, sepse Çamëria dhe Kosova u sakrifikuan për Shqipërin politike që ne kemi sot. Përtej kësaj Çështja Çame ka nevojë për të gjithë, ka nevojë për një emër, ka nevojë që shpirtat e atyre njerëzve që kanë rënë të vlerësohen. Megjithëse kanë kaluar 75 vjet ne pasardhësit e tyre jemi në këmbë për të luftuar për të drejtat e shqiptarëve të Çamërisë.  “, u shpreh Idrizi.

 

Takim me Bataljonin "Atlantiku"

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me Bataljonin “Atlantiku”, Shoqatën shqiptaro-amerikane që iu bashkua UÇK-së, në luftën për çlirimin e Kosovës. Të pranishëm në takim ishte Presidenti i Bataljonit “Atlantiku”, Mark Kepi, Anëtari i Asamblesë Shtetërore të New York, Mark Gjonaj, si dhe shqiptarë të diasporës, që jetojnë në SHBA.Z.Idrizi falenderoi Bataljonin “Atlantiku”, që këtë vit Parada e Shqiptare në New York, do ti kushtohet Çamërisë.

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Mardi 16 avril 2019

Takim me Bataljonin "Atlantiku"

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me Bataljonin “Atlantiku”, Shoqatën shqiptaro-amerikane që iu bashkua UÇK-së, në luftën për çlirimin e Kosovës. Të pranishëm në takim ishte Presidenti i Bataljonit “Atlantiku”, Mark Kepi, Anëtari i Asamblesë Shtetërore të Nju Jorkut, Mark Gjonaj, si dhe shqiptarë të diasporës, që jetojnë në SHBA.Z.Idrizi falenderoi Bataljonin “Atlantiku”, që këtë vit Parada e Shqiptare në New York, do ti kushtohet Çamërisë.

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Mardi 16 avril 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej