Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I zhvatën 28 mijë euro për t’i legalizuar ndërtesën/ 2 persona përfundojnë në pranga

Nga Ejona 0

Dy të rinj janë ndaluar nga Policia e Tiranës pasi kanë mashtruar një shtetase dhe i kanë marrë mbi 27 mijë euro, me premtimin se do ti legalizonin një ndërtesë pa leje.

Në kudër të operacionit ‘Impostors’ janë ndaluar shtetasit: B. P., 36 vjeç, lindur në Tiranë dhe O. S., 31 vjeç, banues po në Tiranë

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, me anë të mashtrimit, i kanë marrë një shtetaseje një shumë prej 27 780 euro dhe 985 000 lekë, për legalizimin e një ndërtimi pa leje dhe për njohjen e një sipërfaqeje trualli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej