Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I riu shkon në spital pas aksidentit, në dhomë e vizitojnë njëkohësisht 17 të dashurat…Plas lufta!

Nga Media 0

Asnjë gënjeshtër dhe neglizhim i përditshëm nuk e ka nxjerrë zbuluar, por një aksident ka mjaftuar për të ia shumëfishuar dhimbjet. Bëhet fjalë për një “don zhuan” kinez. I riu Yuan ka pësuar aksident me makinë dhe është shtruar në spital, jashtë rrezikut për jetën por me disa dëmtime. Stafi spitalor ka njoftuar të afërmit e tij dhe kështu lajmi është përhapur. Aksidentin e ka marrë vesh edhe e dashura e tij, edhe tjetra, edhe tjetra…plot shtatëmbëdhjetë të tilla.
Të 17 vajzat jënë përballur me njëra-tjetrën në dhomën e spitalit. Pas të bërtiturave të shumta, vajzat janë prezantuar një nga një, ndërsa stafi spitalor kishin formuar një mur trupor mes tyre dhe Yuan. Të qeshurat e “fshehta” nuk kanë munguar.
Një skenë e vërtetë filmi. Asnjëra nuk kishte pasur dyshime, më së shumti mund të kishte dyshuar për një të dashur, por për 16? Tashmë Yuan veç llogarisë që do të japë para vajzave duhet t’i përgjigjet policisë për mashtrime me paratë.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej