Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I buzëqeshur gjatë lojës, legjendari Buffon largohet me lot nga ndeshja e fundit me Juventusin (Film)

Nga Media 0

Legjendari Gigi Buffon nuk do të luajë më për Juventusin. Ai shkeli sot për herë të fundit fushën e blertë të Zonjës së Vjetër, duke buzëqeshur e përshëndetur tifozët gjatë gjithë ndeshjes.

Buffon u largua në minutën e 64-t nga fusha, mes lotëve e përqafimeve të shokëve të skuadrës por edhe kundërshtarëve të Veronës. Fëmijë, vajza, djem, gra, burra e të moshuar…të gjithë në lot.

Të trishtuar dhe falenderues ndaj legjendarit Buffon që nuk e braktisi skuadrën edhe në ditët më të vështira.

Deri në minutën e 76′ porta e bardhezinjve mbeti e paprekur, por në këtë moment të lojës Verona shënoi gol duke e çuar rezultatin 2 me 1.

Momento storico l'addio Di Buffon alla Juventus !!!Dopo Del Piero un altra leggenda capace di far emozionare il mondo intero

Posted by Juventus Family – Love Ju on Saturday, May 19, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej