Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hysaj: Juve mori Ronaldon, ne Anchelotti-n

Nga Klodiana 0

Pas zërave të shumtë për një largim të mundshëm nga Napoli, duket se gjithnjë e më shumë Hysaj po bindet të vazhdojë me skuadrën që një vit më parë ishte pranë titullit në Itali.

Futbollisti i Kombëtares shqiptare ka folur së fundmi për mediat italiane, duke komentuar edhe transferimin e Ronaldos te Juventusi, për të cilin nuk shpreh aspak i “frikësuar”.

“Ronaldo te Juventusi, Ancelotti te Napoli. Do të jetë një sezon i bukur, pasi besoj se edhe Interi do të luftojë fortë këtë sezon, por ne do të synojmë vetëm titullin”, u shpreh Hysaj për “Sky Sport”.

Më tej, ai thotë se skuadra është duke u përshtatur tashmë me filozofinë e trajnerit të ri, që të marrë më të mirë më pas kur të nisi sezoni.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej