Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hysaj ishte pranë Chelsea, agjenti zbulon arsyen që e pengoi

Nga Klodiana 0

“Elseid Hysaj ishte shumë pranë kalimit tek Chelsea ku do të ndiqte ish-trajnerin Maurizio Sarri dhe Jorginho nëse nuk do të ishte për një pikë të kontratës”, ka deklaruar agjenti i tij.

Duke folur për radio “Kiss Kiss Napoli”, Mario Giuffredi theksoi se Hysaj do i ishte bashkuar klubit londinez këtë sezon nëse nuk do të ishte për një klauzolë në kontratën e tij, pikë të cilën ai nuk jep specifikime.

Ka qenë agjenti i lojtarit, ai që i ka dalë në mbrojtje legjionarit kuqezi pas kritikave më të fundit për paraqitjen jo të duhur me Napolin këtë sezon.

“Njerëzit harrojnë se ai ishte një nga 2-3 më të mirët në Evropë sezonin e kaluar për rolin e tij. Pastaj duhen vetëm 2-3 ndeshje që ai të bëhet i paftë”, u shpreh Giuffredi duke ironizuar me kritikuesit.

/topchannel/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej