Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Humori i së ëmës pak orë para vdekjes: Bush është kështu, sepse kur isha shtatzënë me të pija alkool

Nga Media 0

Barbara Bush, bashkëshortja e një presidenti amerikan dhe nëna e një tjetri vdiq në moshën 92-vjeçare.

Ish-presidenti amerikan George H.W Bush duke kujtuar bashkëshorten me të cilën kaloi 73 vite të jetës së tij tha: “E kam ditur gjithnjë se Barbara ishte gruaja më e adhurueshme në botë, dhe në fakt e ngacmoja atë duke i thënë se e kisha kompleks një gjë të tillë”.

Ndërsa djali i saj George W Bush rrëfeu dje një detaj në një intervistë me Maria Bartiromo e Fox Business Network.

“Një ditë para se nëna ime të ndërronte jetë unë e vizitova në spital. Nisëm të bisedonim. Ajo po më ngacmonte mua dhe unë po ngacmoja atë. Në moment, në dhomë hyn doktoresha dhe nëna i thotë:
E di pse George ka dalë kështu si ka dalë?
Doktoresha fillimisht u pezmatua. Ngaqë s’dinte c’të thoshte, ngriti supet.
Nëna vazhdoi:
Sepse gjatë kohës që isha shtatzënë me të, une pija alkool dhe tymosja cigare rregullisht.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej