Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Humb jetën aktorja Elida Cangonji

Nga Klodiana 0

Aktorja dhe mjekja e njohur Elida Cangonji është ndarë sot nga jeta. Pas një jave e shtruar në spital për leuçemi akute, aktorja ndërroi jetë sot në Francë.

Prej kohësh Elida ishte me profesion psikologe, por më së shumti njihej për rolet e saj në filmat shqiptarë. Për të gjithë është e paharrueshme Zana që komunikon me Dedën në shtyllën e telefonit në filmin “Rrugë të Bardha”.

“Në kufi të dy legjendave” , “Shtigje lufte” janë një sërë filmash të tjerë që ajo i realizoi më së miri në rininë e saj.

elida-cangonji1 elida-cangonji12 elida-cangonji44

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej