Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Hollandë, gjenden dhjetë shqiptarë në një kamion frigorifer

Nga Rexhina Biba 0

speurhond-koninklijke-marechaussee-foto-defensie-archief-655x356

 

Dhjetë shqiptarë janë arrestuar në portin e Roterdamit, pasi u gjetën nga policia ushtarake brenda një kamioni frigorifer të ngarkuar me fruta.

Destinacioni i tyre përfundimtar ishte qyteti Hull në Angli.

Në momentin kur policia i ka gjetur ata dridheshin nga të ftohtit por fatmirësisht të gjithë janë në gjëndje të mirë shëndetësore.

Shqiptarët ishin të moshës 19 -37 vjeç

Drejtuesi i kamionit frigorifer ishte një 27 vjeçar nga Rumania i cili është arrestuar për akuzën e trafikut të qënieve njerëzore.

asasasda

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>