Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hollanda ndalon zyrtarisht Burkat

Nga Klodiana 0

Parlamenti hollandez miratoi ligjin që ndalon mbajtjen e mbulesave muslimane ose ndryshe Burkat të cilat mbulojnë gjithë fytyrën. Ligji i ri aplikohet për ambientet publike si: spitalet, mjetet e transportit publik apo shkollat.

Ky ligj nuk ka lidhje me çështjet fetare. Qeveria është munduar të gjejë një balancë mes lirisë së njerëzve për të veshur atë që duan dhe rëndësisë së komunikimit të qartë. Ligji nuk vlen për rrugët publike, por vetëm për vendet ku është thelbësor identifikimi i personave me të cilët komunikohet.”- u shpreh kryeministri Mark Rutte.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej