Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Historia tragjike e 3 fëmijëve shqiptarë në Maqedoni, në 6 muaj humbasin dy prindërit

Nga Media 0

Një aksident i rëndë trondit një ditë më parë Maqedoninë, por edhe familjen shqiptare. Nga ngjarja mbeti i vdekur një shqiptar nga fshati Grashnicë. Shqiptari la jetimë tre fëmijët e tij, të cilët udhëtonin me të në makinë, dhe që janë plagosur rëndë.

Kjo është një tragjedi për fëmijët, të cilët vetëm gjashtë muaj më parë kanë humbur dhe nënën e tyre nga një sëmundje e rëndë,. Ndërkohë, aksidenti ndodhi pasditen e djeshme, në orën 17:20, në rrugën Manastir-Prilep, ku përveç viktimës mbetën dhe katër persona të plagosur.

Aksidenti i trafikut ka ndodhur në vendin e quajtur “Peti leb”, ku si pasojë e një përplasje midis dy automjeteve, humbi jetën në vend babai i tre fëmijëve dhe katër të tjerë u dërguan me urgjencë në spitalin e Manastirit.

/Strugalajm.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej