Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Historia e pakëndëshme e varseve rreth qafës

Nga Rexhina Biba 0

Kohët e fundit varësja që është sërish në modës është ajo rreth qafës.
Ajo kombinohet me lehtësi dhe përshtatet mirë me shumicën e veshjeve. Këto varëse  kanë qenë në modë para shumë kohësh dhe mesa duket kanë një sekret interesant.
Emri i tyre është  “Chokers”  dhe kanë një histori aspak të këndshme, për të gjitha ju vajza që i preferoni shumë.
Faqja “10 Curiosita” sqaron se mbahej nga prostitutat e shekullit 19-të, për t’i identifikuar nga femrat e tjera. Intv.al shton se nga ky postim, djemtë kanë gjetur mundësinë për të ngacmuar këto vajza që i përdorin shumë. Lind pyetja: Do ndikojë ky fakt në përdorimin e tyre? Këtë do e tregojë koha!
varse

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej