Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hiqet kalldrëmi në “Qytetin e gurtë”, bizneset në Gjirokastër ankohen

Nga Media 0

Pllakat e gurta të kalldrëmit të Gjirokastrës janë hequr pasi zona po i nënshtrohen procesit të rehabilitimit të Qafës së Pazarit.

Kjo situate ka sjell reagimin e menjëhershëm të qytetarëve dhe bizneseve të zonës, te cilët nuk kanë qenë të informuar mbi çka po ndodh, dhe i druhen shkatërrimit të kësaj pjese historike të qytetit që është një pikë e fortë tërheqëse për turistët e huaj.

Nga ana e drejtuesve te projektit është bërë me dije se materialet e gurta që po hiqen po arkivohen dhe 80% e tyre do të përdoren sërish për shtrimin e rrugicave të pazarit.

Ndërkohë kanë nisur dhe takimet informuese për qytetarët nga ana e bashkisë dhe drejtuesve të projektit.

https://a2news.com/2019/03/15/qyteti-i-gurte-hiqet-kalldremi-ne-gjirokaster-bizneset-ankohen/?foto=4#gallery

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej