Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Himarë, kapet peshkaqeni 412 kg

Nga Media 0

Një tjetër peshkaqen ka rënë në rrjetat e peshkatarëve shqiptarë, këtë herë në Himarë.

Peshkaqeni është i gjatë rreth 4 metra dhe peshon afro 412 kg dhe është i llojit “Dem”, nga peshkatarët cilësohet specie e rrezikshme.

Ky është peshkaqeni i dytë që kapet ditët e fundit në Shqipëri. Dy ditë më parë një tjetër peshkaqen u kap në brigjet e Durrësit, në 100 metra thellësi dhe me peshë 400 kg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej