Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hilja e policisë dhe AKEP-it/ Ja përse u bllokuan telefonat në protestën e sotme

Nga 27.al 0

Urdhëri i policisë për AKEP-in mësohet që nuk ka patur fare të bëjë me rrezikun e një atentati terrorist, pasi as dhunë kishte, as të dhëna nuk ka patur.

Gjithçka u vendos aty për aty, sepse protesta po transmetohej drejtpërdrejtë nga disa prej agjencive dhe mediave më të mëdha në botë si Reuters, Deutsche Welle apo Zëri i Amerikës.

Gazetarët e këtyre transmetuesëve të rëndësishëm botërore u ankuan që transmetimet e tyre live nga Tirana, sepse telefonat e tyre nuk kishin më sinjal, për pasojë internet.

Kamerat e ditëve tona transmetojnë drejtpërdrejtë, falë kartave telefonike 4G, ndaj nëse i lë pa sinjal dalin jashtë loje.

Po kështu, falë kësaj mase u ndërprenë të gjitha transmetimet live në rrjetet sociale nga pjesëmarrësit në tubim dhe gazetarët vendas e të huaj.

Tirana kaloi gati orë paniku si pasojë e kësaj mase çmendurake të aparatit të dhunës që drejtohet tashmë prej muajsh nga Sandër Lleshaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej