Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Hetimi për sekserin e CEZ/ Balla: Të sillet me forcë të dëshmojë

Nga Klodiana 0

I dyshuar  në çështjen e privatizmit të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë në 2009, sekseseri kosovar Nue Kalaj,  nuk u paraqit në komsionin hetimor parlamentar edhe pse ishte njoftuar në adresën që mban në Shqipëri.  Kryetari i komisonit, Taulant Balla kërkoi sjelljen e tij me forcë nga policia.

Shumat janë shumë të mëdha, të lëshuara nga CEZ, të tërhequra më pas kesh, që mund të jenë shndërruar në rryshfete për zyrtarë të asaj kohe”, deklaroi Balla gjatë mbledhjes së komisionit.

Balla: Do të insistojmë që ky person të vijë të dëshmojë domosdoshmërisht. Ndërkohë të vazhdojë të mbledhim informacion paraprak nga banka sesi janë tërhequr këto shumë parash.

Në këtë komision hetimor janë thirrur për të dëshmuar edhe drejtues të bankës ku janë kryer transaksionet.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej