Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Heroi i Spanjës mban emrin Diego Kosta, një gol mjafton për 3 pikë ndaj Iranit (Film)

Nga Klodiana 0

Spanja arriti të fitonte ndeshjen e dytë në grupin B, pasi kishte marrë vetëm një barazim nga ndeshja e parë, 3-3 me Portugalinë. Ndaj Iranit, iberikëve i shërbeu një gol i Diego Kostës në minutën e 49-të, për të marrë 3 pikë me shumë vlera për kualifikimin.

E gjithë ndeshja pa spanjollët më kërkues, dhe Irani më së shumti u mbrojt, edhe pse kishte rastet e veta. Pas këtij takimi, Spanja numëron 4 pikë në grup, po aq sa edhe Portugalia. Ndërkohë, Irani mbetet në kuotën e 3 pikëve.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej