Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Helikopteri Cougar evakuon 15 persona të bllokuar në Theth e Shalë, mes tyre 8 mësues

Nga Klodiana 0

Forcat Ajrore përmes ekuipazhit të helikopterit Cougar, ka evakuuar 15 persona të bllokuar në fshatrat Theth e Shalë, në Dukagjin të Shkodrës, mes të cilëve ishin dy të sëmurë dhe 8 mësues.

Mësohet se Prefekti i Shkodrës ka kërkuar ndërhyrjen nga ajri.

Të evakuuarit po dërgohen në Shkodër, ndër Ministria e Mbrojtjes bën me dije se me gjithë përpjekjet e shumta, ndërhyrja nga toka ka qenë e pamundur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej