Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Hapet ekspozita me trofetë e Michael Schumacher

Nga Klodiana 0

schumichar-620x330

Gjermania do të nderojë legjendën e Formula 1, nëpërmjet një ekspozite ku do të shfaqen të gjithë trofetë e fituar gjatë karrierës së tij. 

Agjentja e Schumacher, Sabine Kehm, ka konfirmuar se kjo ekspozitë do të hapet me dëshirën e familjarëve të tij në vitin 2017.

Ekspozita do të hapet në Motorworld të Këlnit ku do të përshkruhet e gjithë karriera e 7 herë kampionit të botës në Formula 1 duke nisur që nga garat Kart e deri te triumfet me Ferrarin dhe këtu përfshihen edhe eksperiencat e tij me skuadrat Jordan, Benetton dhe Mercedes.

Është vetë familja që e ka dëshiruar hapjen e kësaj ekspozite në mënyrë që të gjithë të apasionuarit të shohin koleksionin e tij”, tha Sabine Kehm.

Michael Schumacher pas aksidentit të pësuar në 28 dhjetor të vitit 2013, qëndroi disa muaj në koma për t’u transferuar në vilën e tij në Zvicër ku i është nënshtruar një procesi të ngadaltë të shërimit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>