Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hapen për herë të parë dosjet e çamëve të persekutuar, PDIU titull mirënjohjeje Gentiana Sulajt

Nga Media 0

Për herë të parë do të bëhen publike sot dosjet e shqiptarëve të Çamërisë që janë persekutuar nga regjimi diktatorial.

Në emër të PDIU dhe Shoqatës Çamëria, Shpëtim Idrizi i ka dorëzuar sot një titull mirënjohjeje Gentiana Sulajt, kryetare e Autoritetit për Hapjen e Dosjeve.

Idrizi i shprehu mirënjohjen Sulajt për kontributin e dhënë në pasurimin dhe dokumentimin e hisotorive të persekutimit të komunitetit çam.

“Ky titull i përket gjithë institucionit dhe le ta tregojmë veten që e merituam këtë mirënjohje”, tha ajo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej