Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hall me rrnue, e gjyq me vdekë

Nga Media 0

“Hall me rrnue, e gjyq me vdekë”…thotë një shprehje e mençur shqiptare. Nuk mjafton që shqiptari përballet me një luftë të vazhdueshme për të sfiduar vështirësitë e jetës së përditshme, por duhet të fillojë që në të gjallë të mendojë për “krevatin” e vdekjes. Në kushtet kur nuk ka më vende në varreza, shqiptarët kanë filluar të “prenotojnë” tokën ku do të prehen një ditë përjetësisht. “Është i zanë”, shkruhet në në një tabelë të vendosur mbi një varr bosh.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej