Ka than' i moçmi: 

 "Unë dua të rroj gjersa ta shoh të bukurë të dashurën Shqipërinë tonë, të lirë e të madhe dhe pastaj me gëzim le të vijë vdekja"

                                                                                        -Jeronim De Rada

Haj medet ça m’ka gjet, më ka lan çika pa gjumë

Nga Media 0

Disa s’i lë vapa të flenë, të tjerë dashuria. Është kjo vera e shqiptarëve e parë nga dy këndveshtrime.

Më e kuptueshme pagjumësia nga dashuria mund të kuptohet përmes kësaj kënge të publikuar para disa viteve.

I rikthehemi tekstit të kësaj kënge, ndoshta na freskohen pak mendimet dhe na dhuron së paku një buzëqeshje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej