Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Guardiola numëron kupat para Champions-it dhe këmbëngul: Reali nuk është ekipi më i mirë i dekadës

Nga Klodiana 0

Pep Guardiola vazhdon të këmbëngulë në idenë e tij se Real Madrid nuk është skuadra më e mirë e dekadës edhe pse ka fituar 4 Champions League në 5 sezonet e fundit.

Trajneri i Manchester City u pyet sërish mbi Realin dhe tha: “Reali ka fituar 3 Champions radhazi dhe është favorit, por nuk është ekipi më i mirë i dekadës. Kur numëron kampionatet, kupat dhe të tjerat, Juventus, Barcelona dhe Bayern kanë fituar 6-7, ndërsa Reali vetëm 2”.

Polemika mbi ekipin më të mirë të dhjetëvjeçarit nisi kur Guardiola tha një javë më parë se Reali nuk ishte klubi më i mirë i dekadës. E menjëherëshme kundërpërgjigjja e trajnerit të Realit, Santiago Solari, i cili tha: “Nuk do të zihemi për një dekadë kur Reali është skuadra më e mirë e shekullit dhe rrjedhimisht, skuadra më e mirë e historisë. Pra, edhe e dekadës së fundit”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej