Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Grushte mes deputetëve të UKIP, Steven Woolfe në rrezik për jetën

Nga Skenderi 0

sherri-brtanio

Eurodeputeti britanik Steven Woolfe, ka humbur ndjenjat pas një sherri të dhunshëm që shpërtheu gjatë një mbledhjeje të euro-skeptikëve. Ai është tranferuar menjëher në spital dhe ndodhet në rrezik për jetën.

Lideri i Partisë UKIP i cili njihet për pikëpamjet e tij kundër Bashkimit Evropian dhe migrantëve, Nigel Farage, në një deklaratë në lidhje me zhvillimet, theksoi se anëtarët PE-së nga UKIP janë transferuar në spitale pas përleshjes që ka ndodhur mes tyre në Strasburg ku po zhvillonin një takim.

“Ndihem thellësisht i pikëlluar nga humbja e ndjenjave dhe transferimi në spital i Steven Woolfe, nga mosmarrëveshja që ndodhi gjatë mbledhjes së anëtarëve të PE-së nga UKIP këtë mëngjes”, tha Nigel Farage.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>