“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Grushta dhe kartona të kuq, Tirana kualifikohet në Shkodër (film)

Nga Klodiana 0

Vllaznia mposhti Tiranën në “Loro Boriçi” me rezultatin minimal 1-0 në takimin e kthimit të vlefshëm për Kupën e Shqipërisë. Pavarësisht fitores shkodranët u eliminuan për shkak se ishin mundur në sfidën e parë me rezultatin 2-0.

Një ndeshje e tensionuar ku nuk munguan zënkat dhe kartonat e kuq. Në minutën e 29-të gjyqtari kryesor Enea Jorgji ka nxjerrë nga xhepi i tij dy kartona të kuq. Erjon Hoxhallari dhe Ardit Krymi janë ndëshkuar për shkak të një konfrontimi fizik.

Vllaznia arriti të gjente golin e avantazhit në minutën e 59-të me të sapofuturin në lojë Arlind Kalaja, i cili goditi saktë me kokë brenda zonës duke përshëndetur rrjetën. Shkodranët e kërkuan me ngul golin e dytë, por pa sukses. Në minutën e 85-të sulmuesi i ri Pusi shpërdoroi një rast të artë i vetëm me portierin Lika.