Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Grushta dhe kartona të kuq, Tirana kualifikohet në Shkodër (film)

Nga Klodiana 0

Vllaznia mposhti Tiranën në “Loro Boriçi” me rezultatin minimal 1-0 në takimin e kthimit të vlefshëm për Kupën e Shqipërisë. Pavarësisht fitores shkodranët u eliminuan për shkak se ishin mundur në sfidën e parë me rezultatin 2-0.

Një ndeshje e tensionuar ku nuk munguan zënkat dhe kartonat e kuq. Në minutën e 29-të gjyqtari kryesor Enea Jorgji ka nxjerrë nga xhepi i tij dy kartona të kuq. Erjon Hoxhallari dhe Ardit Krymi janë ndëshkuar për shkak të një konfrontimi fizik.

Vllaznia arriti të gjente golin e avantazhit në minutën e 59-të me të sapofuturin në lojë Arlind Kalaja, i cili goditi saktë me kokë brenda zonës duke përshëndetur rrjetën. Shkodranët e kërkuan me ngul golin e dytë, por pa sukses. Në minutën e 85-të sulmuesi i ri Pusi shpërdoroi një rast të artë i vetëm me portierin Lika.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej