Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Grupet e Champions nis sot superdueli Barça-Juve

Nga Klodiana 0

Starton sonte në mbrëmje faza e grupeve e Champions League me ndeshjet e grupeve A,B,C dhe D.Dueli që spikat është ai i grupit D mes Barcelonës dhe Juventusit që do të luhet në “Camp Nou”. Katalanasit duan të hakmerren për eliminimin në çerekfinalet e sezonit të kaluar.

Në konferencë Valverde sqaron: “Barca-Juve do të jetë një ndeshje stimuluese,Dybala është një lojtar i madh por Juvja ka edhe lojtarë të tjerë mjaft të mire”.

Bardhezinjtë kanë shumë mungesa këtë mbrëmje duke nisur me Chiellinin e Mandzukic, Cuadrado i pezulluar dhe të padisponueshëm po ashtu edhe Khedira, Marchisio dhe Hevedes.

Trajneri i Juventusit Allegri thotë se objektivi i parë është kalimi i grupit ndërsa Dybala i thur elozhe katalanasve duke thënë se Barca është maksimumi ndërsa për të pika referimi janë Messi dhe Ronaldo.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej