Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Gruevski komenton plaftormën shqiptare: Synon të shmangë VMRO-DPMNE

Nga Klodiana 0

Nikolla Gruevski para se  të merrte mandatimin nga Presidenti Gjorge Ivanov për formimin e qeverisë së re,  komentoi platformën e partive shqiptare për bashkëqeverisje.

Politikanë dhe diplomatë të huaj dhe përmes saj synohet që të shmanget koalicioni me partinë e tij për qeverinë e re. Dygjuhësia nuk ka përse u duhet shqiptarëve në zonat ku ata nuk jetojnë. Shqiptarët kanë më shumë nevojë për punësime të reja, paga më të larta dhe standarde më të larta jetese”, është shprehur Gruevski.

Ai ka dërguar edhe një mesazh të drejtpërdrejtë për BDI-në e Ali Ahmetit:“Nëse BDI zgjedh të shkojë në koalicion me partinë e dytë, në vend të asaj që ka dalë forcë e parë, zgjedh të shkojë me atë që ka humbur dhe jo me atë që ka fituar, kjo do të shënojë një praktikë të re, të cilës ne gjithsesi do t’i përshtatemi sot dhe në të ardhmen”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej