Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Gripi/ Zyrtare: Ministria e Shëndetësisë shtyn nisjen e procesit mësimor deri më 16 janar

Nga Rexhina Biba 0

Në kuadër të masave për ndalimin e përhapjes së gripit, Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar shtyrjen e procesit mësimor në të gjitha shkollat, çerdhet, kopshtet dhe universitetet e vendit deri më 16 janar.

Përhapja e menjëhershme e virusit të gripit bëri që Ministria e Shëndetësisë të mbyllte çerdhet, kopshtet dhe shkollat edhe në datat 4, 5, 6 dhe 7 janar. Gjithashtu, qeveria mori vendimin për të lënë pushim në datat 4-5-6 janar një prej prindërve që punojnë në administratë e që kanë fëmijë të mitur.

Instituti i Shëndetit publik raporton për një fluks në rritje të personave të prekur nga virusi i gripit AH3N2.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej