Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gresa Hasa: Femër është edhe lopa

Nga Media 0

Studentja Gresa Hasa e ftuar në “360 Gradë” në Ora News tha se gratë dhe vajzat duhet të trajtohen nga perspektiva sociale dhe jo thjesht si femra.

Hasa: Kjo është kritika për termin “femër”. Ne jemi duke folur për vajzat dhe gratë. Femër është edhe lopa. Reduktimi i vajzave dhe grave tek seksi i tyre. Jemi duke folur për vajzat dhe gratë me liri dhe të drejta të barabarta njëlloj si djemtë dhe burrat. Për aq kohë sa nuk e njohim ekzistencës e tyre nga perspektiva sociale, atëherë gjithë diskutimi tingëllon absurd.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej