Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Greqia në alarm: Turqia ka lëshuar flotën, rrethon ishujt grekë

Nga Klodiana 0

Sipas raportimeve në mediat greke bëhet me dije se situata në detin Egje është tensionuar pasi thuhet se disa avionë lufatarak kanë rrethuar tre ishuj grekë, atë të Militanit, Rodhosit de Lemonosit.

Raportohet se avionët luftarak të turqisë janë parë të fluturojnë në numër të madh dhe për një kohë më të gjatë, në hapsirën ajrore të tre ishujve grekë. Autoritet greke pretendojnë se janë shkelur dhe ujrat detare ku është vënë re prezencë e madhe e flotës turke.

Vetëm një ditë më parë, ministri i Mbrojtjes së Greqisë deklaroi se ushtria e vendit të tij është e fortë dhe nuk  i trembet shtetit turk .

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej