Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqia e pazbulume, aty ku u shpalue genocidi ndaj Çamërisë

Nga 27.al 0

Nga Ilir Seci

Nji portal turizmi në Amerikë, ku jam i regjistruem, më çon oferta në email herë mbas here, dje më kishte nise nji ofertë për Greqi…
-“Hajdeni vizitoni Greqinë që nuk asht e eksplorueme, Greqinë e Veriut në vjeshtë, pjesën që nuk asht shpalue mirë para botës, sepse Greqia nuk asht vetëm ishuj me plazhe, ka plot magji në mbremdi të gadishullit po ashtu…”
Dhe si foto ilustruese të kësaj oferte kishin vendose nji urë që dukej si e pikturueme…
“Ura e Konicës” – shkruhej poshtë fotos…
– “Po besa kjo sak asht Greqia e pazbulueme” – mendova, – “po bash, Greqia që nuk asht shpalue mirë para botës gjindet në veri të vendit, ashtu si nuk asht shpalue gjenocidi ndaj shqiptarëve të Çamërisë, gjenocid që asht krye në ato vise…”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej