Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Greqi, kapet gomonia me 2 tonë hashash

Nga Klodiana 0

Të paktën 2 ton marijuanë janë sekuestruar pasditen e sotme në detin Jon e ndërsa tre trafikantë që gjendeshin në gomone janë shpallur në kërkim.

Gomonia me marijuanë është pikasur nga policia greke, e teksa drejtuesit e saj e kanë kuptuar që po ndiqeshin janë drejtuar për në ujërat shqiptare. Tre trafikantët kanë hedhur drogën në det dhe më pas janë larguar në drejtim të paditur.

Operacioni i përbashkët mes policisë greke, italiane dhe asaj shqiptare po vazhdon e ndërsa bëhet i ditur se deri më tani janë sekuestruar 110 pako nga policia greke 12 pako nga ajo italiane të cilat mendohet të jenë rreth 2 ton marijuanë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej