Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Greqi/ Kapen 5 shqiptarë me 74 kg kanabis

Nga Rexhina Biba 0

Pesë shqiptarë, të cilët ishin emigrantë të parregullt janë arrestuar nga policia greke në rajonin e Follorinës mëngjesin e sotëm (6 nëntor).

Policia greke sqaron se shqiptarët nga mosha 21 deri 43 vjeç kanë hyrë në mënyrë të paligjshme nëpërmjet kufirit shqiptaro-grek.

Policia ka arritur të sekuestrojë një sasi prej 74 kg kanabis sativa të ndara në 53 pako dhe  4 telefona celularë.

Të arrestuarit do të dalin përpara prokurorit të Kosturit.

policia-greke

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej