Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Greqi/ Gjendet i vrarë një shqiptar në zonën e Atikës

Nga Rexhina Biba 0

Një shtetas shqiptar është gjetur i vrarë në  zonën e Atikës në Greqi, pasi ishte qëlluar me një armë gjahu. Identiteti i viktimës ende nuk është bërë i ditur.

Mediat greke raportojnë se  ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 të së mërkurës dhe se shqiptari është qëlluar në kokë dhe stomak.

Nga dëshmitarët okularë në vendi i ngjarjes bëhet e ditur se ata kishin dëgjuar të shtëna, por nuk kishin parë njeri.

Sakaq  policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe zbardjen e plotë të ngjarjes.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej