Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Graniti – Taulanti, seria e dytë

Nga 27-shi 0

Në prag të finaleve të Euro 2016, në interesin e të gjitha mediave ishte dueli midis dy vëllezërve, Taulant Xhakës që do të luante për Shqipërinë dhe Granitit që mbron ngjyrat e Zvicrës. Dhe meqenëse suksesi mediatik ishte i jashtëzakonshëm, sigurisht që e kanë shijuar maksimalisht edhe vetë protagonistët e fushës, familjarët e tyre, por edhe të gjithë shqiptarët në përgjithësi. Ndërsa nesër do të ketë një seri tjetër të përplasjes Graniti – Taulanti, këtë rradhë në Champions League, kur në Londër do të ndeshen Arsenali me Bazelin.

8

Sërish Xhaka i vogël mbetet më i favorizuar, ashtu si edhe në ndeshjen e Francës, për hir edhe të diferencave që kanë dy skuadrat. Deri tani, në grupin e tyre, të gjitha skuadrat janë me pikë dhe golaverazh të barabartë. Bazeli ka barazuar në shtëpi 1-1 në ndeshjen e parë ndaj bullgarëve të Ludogorec, ndërsa Arsenali po me të njëjtin rezultat në Paris me PSG.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej