Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Grabtija/ 11 deputetët e opozitës kërkojnë interpelancë me ministrin Lleshaj

Nga Ejona 0

Pas grabitjes së miliona eurove në Rinas, 11 deputetët e rinj të opozitës në parlament kanë kërkuar interpelancë me ministrin Sandër Lleshaj.

Bëhet me dije se kërkesa për interpelancë ka për qëllimi diskutimin e masave të sigurisë kombëtare, pas grabitjes se bujshme të Rinasit.

Ndërkohë që interpelanca e kërkuar pritet që të mbahet këtë të enjte.

Interpelanca është kërkuar gjatë seancës së shkuar nga deputeti Ralf Gjoni. Menjëherë pas seancës është depozituar kërkesa në Kuvend me 11 firmëtarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej