Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Grabitja në Rinas, Sandër Lleshaj: Fajtorë është kompania kineze

Nga Klodiana 0

24 orë pas grabitjes spektakolare të ndodhur në Rinas, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka thyer heshtjen duke dalë në një konferencë për mediat.

Gjatë deklaratës së tij Lleshaj u shpreh se fajtorë për grabitjen është kompania kineze që ka me koncesion aeroportin e Rinasit.

“Kompania kineze që ka aeroportin e Rinasit ka dështuar për sigurinë. Koncesionari dhe kompanitë e kontaktuar kanë dështuar të realizojnë sigurinë. Pasagjerët paguajnë rreth 3 euro për sigurinë e tyre. Koncesionari jo vetëm që nuk ka ndaluar dot grabitjen, por nuk ka arritur që të sinjalizojë policinë. Në shumë raste koncesionari në shumë raste nuk ka denjuar për të dhënë informacione. Autoritet ligjore do të marrin masa të forta për sigurinë në aeroport. Të gjitha masat që do të merren do të jenë në funksion të sigurisë”, tha ndër të tjera Sandër Lleshi në konferencën e tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej