Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Grabitja në Rinas/ Përfundon ekspertiza, asnjë provë biologjike në automjetin të djegur

Nga Ejona 0

Pas grabitjes në Aeroportin e Rinasit, Drejtoria e Policisë së Tiranës ka kryer ekspertizën e automjetit të djegur në fshatin Dritas nga grabitësit.

Mësohet se në brendësi të automjetit nuk u gjetën gjurmë biologjike.

E vetmja prove e vlefshme deri tani  sipas hetuesve është automjeti me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”, për të cilin po bëhen përpjekje për të lëvizur bllokun e betonit të vendosur para derës së hyrjes së emergjencës së Aeroportit.

Gjithashtu policia policia ka nisur verifikimin e disa serviseve makinash, për të mësuar se ku mund të jetë modifikuar shasia e mjetit, të cilit i ishte vendosur një shinë treni si dhe është duke kërkuar informacion mbi vendin ku është porositur maska e përdorur nga Admir Murataj gjatë grabitjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej