Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Grabitja në Rinas/ Arrest me burg për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë

Nga Ejona 0

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e kompanisë së sigurisë pas grabitjes të ndodhur në afërsi të Rinasit.

Janë dënuar me burg personi përgjegjës për blindimin e mjeteve dhe rojet private të sigurisë, përkatësisht shtetasit Fatmir Gapi, Endrit Daçi, Gentian Dedja, Përparim Logu, Xhemil Metaj dhe Dashamir Balla.

http://27.al/grabitja-ne-rinas-arrestohen-5-policet-privat-ende-nuk-dihet-shuma-e-grabitur/

http://27.al/rinas-grabitet-makina-e-blinduar-me-parate-e-nje-banke-te-nivelit-te-dyte-video/ 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej