Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Grabitet vodka që kushton 1.3 milionë dollarë

Nga Media 0

Është ndoshta vodka më e shtrenjtë e botës dhe pronari i lokalit danez, ku shishja e veçantë u vodh këtë të mërkurë, nuk gjen dot qetësi derisa ta ketë sërish në barin e tij.

“Atë shishe e kam siguruar nga fabrika Dartz, e cila krijon veturat dhe vodkat më të mira të globit. Ka qenë pjesë e koleksionit tim. Sigurisht që jam shumë i shqetësuar. Ajo vodka ishte qershia mbi tortën e 1200 shisheve që koleksionoj. Më e veçanta nga të gjitha”, thotë Brian Ingberg.

Policia e Kopenhagenit konfirmoi se në lokalin ‘Café 33’ është vjedhur një shishe vodkë aspak e zakonshme. Shishja, për krijimin e së cilës janë përdorur 3 kg ar dhe tre të tjera argjend, kushton mbi një milionë euro.

Ajo fitoi vëmendje të madhe pasi u shfaq në serialin e famshëm televiziv amerikan “House of Cards”. Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë se si vodka Russo Baltique është grabitur nga një person i maskuar, që mbante në kokë një kapele nga ato të lojtarëve të baseballit.

Ai ka mundur të hyjë në ndërtesë, pasi pjesa e saj ku ekspozoheshin shishet e rralla të vodkës, ishte mbyllur për publikun. Shishja e vjedhur qe zbukuruar ndër të tjera edhe me pjesë lëkure nga një makinë, që pat garuar në Monte Carlo, në vitin 1912.

http://top-channel.tv/2018/01/04/grabitet-vodka-qe-kushton-1-3-milione-dollare/?foto=4#g

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej