Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Gorilla shpëton 5-vjeçarin nga gorillat (film)

Nga Media 0

Në vitin 1986, kur një djalë 5 vjeçar ra brenda vendit ku ndodheshin gorillat dhe humbi vetëdijen, një gorillë i madh mashkull me emrin Jumbo qëndroi mes djalit dhe gorillave të tjera, në një gjest mbrojtës, madje edhe duke e fërkuar në shpinë. Incidenti ndihmoi për të përmirësuar perceptimin e publikut për gorillat.

DJALI DHE GORILLA

DJALI DHE GORILLANë vitin 1986, kur një djalë 5 vjeçar ra brenda vendit ku ndodheshin gorillat dhe humbi vetëdijen, një gorillë i madh mashkull me emrin Jumbo qëndroi mes djalit dhe gorillave të tjera, në një gjest mbrojtës, madje edhe duke e fërkuar në shpinë. Incidenti ndihmoi për të përmirësuar perceptimin e publikut për gorillat.

Posted by bota.al on Thursday, October 5, 2017

/bota.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej