Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Goli më i bukur i vitit, FIFA zgjedh 10 kandidaturat

Nga Klodiana 0

FIFA ka zbuluar 10 kandidaurat për çmimin e golit më të bukur për vitin 2016. Për këtë çmim janë në garë emrat si braziliani Neymar, uellsiani Hal Robson Kanu apo Lionel Messi.

Këta janë 10 kandidatët për golin e vitit nga FIFA:

Mario Gaspar (ESP) – 13.11.2015, Spain v. England, international friendly
Hlompho Kekana (RSA) – 26.03.2016, Cameroon v. South Africa, Africa Cup of Nations qualifier
Marlone (BRA) – 21.04.2016, Corinthians v. Cobresal, Copa Libertadores
Lionel Messi (ARG) – 21.06.2016, USA v. Argentina, Copa América Centenario semi-final
Neymar (BRA) – 08.11.2015, Barcelona v. Villarreal, La Liga (Spain)
Saúl Ñíguez (ESP) – 27.04.2016, Atlético Madrid v. Bayern Munich, UEFA Champions League
Hal Robson-Kanu (WAL) – 01.07.2016, Wales v. Belgium, UEFA EURO 2016
Daniuska Rodríguez (VEN) – 14.03.2016, Venezuela v. Colombia, South American U-17 Women’s Football Championship
Simon Skrabb (FIN) – 31.10.2015, Gefle v. Åtvidaberg, Allsvenskan league, Sweden
Mohd Faiz Subri (MAS) – 16.02.2016, Penang v. Pahang, Malaysia Super League

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej