Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Golat shqiptarë të Ballkanit

Nga 27-shi 0

9

Ferhan Hasani dhe Fatos Beqiraj shënuan në ndeshjet e fundit për përfaqësueset e Maqedonisë dhe Malit të Zi

Shqipëria dhe Kosova u mundën në ndeshjet kualifikuese të së djelës, madje pa shënuar asnjë gol, qoftë në Shkodër, apo në Krakovë. Por ka pasur futbollistë të tjerë shqiptarë që i ndihmuan skuadrat e tyre. Maqedonia është mundur nga Italia vetëm sepse i mungoi totalisht fati, ndërkohë që ka zhvilluar një lojë më shumë se dinjitoze, ndërsa Ferhan Hasani, me një gol të shkëlqyer i kaloi provizorisht në avantazh fqinjët tanë. Hasani ka lindur në Tetovë dhe aktualisht është kapiteni i Shkëndisë.

8

Fatos Beqiraj, sulmues i Përfaqësueses së Malit të Zi

Ndërkohë që ka shënuar edhe Fatos Beqiraj, por ky një nga golat e përfaqësueses së Malit të Zi, në fitoren 5-0 ndaj Kazakistanit. Sulmuesi i Dinamos së Moskës ka lindur në Pejë dhe ky është goli i shtatë i tij me fanelën e Kombëtares malazeze.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>