Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Goditën me thikë futbollistin shqiptar, arrestohen reperët italianë

Nga Klodiana 0

Dy italianë, Juri Margini dhe Emilio Finizio, dy reperë italianë janë arrestuar nga policia e vendit fqinj pas denoncimit të një shqiptari se e kishin sulmuar me thikë. Mediat italiane raportojnë se dy të rinjtë janë arrestuar për ngjarjen që ka ndodhur më 4 shkurt të këtij viti, ku mbeti i plagosur 20-vjeçari shqiptar Aldi Shipliati.
Ky i fundit rezident në vendin fqinj dhe sulmues i Arcetana Calcio, ekip që militon në ligën inferiore në Itali.
I riu shqiptar, sipas raportimin të autoriteteve vendase ndërhyri në mbrojtje të disa bashkëatdhetarëve të tij, dhe u godit me thikë në bark e gjoks nga dy persona. Hetimet e bëra çuan në arrestimin e dy reperëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej