Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

“Glob i Artë” për Streep, vlerësohet për arritjet në karrierë

Nga Klodiana 0

Meril Streep, tre herë fituesja “Oskarit” do të nderohet me çmimin Cecil B. DeMille për 40 vitet e saj  për arritjet gjatë karrierës në industrinë e filmit që do të marrë “Globin e Artë” ceremonia e cila  do të mbahet në janar.

“Ajo ka interpretuar gjithmonë role të forta, e ka krijuar art duke treguar brishtësinë e të vërtetën në ekranin e madh. Për thyerjen e barrierave të gjinisë dhe moshës me shumë hijeshi, në jemi të nderuar t’i japim asaj këtë çmim”.

HFPA është organizatore e “Golden Globes” për filma e televizion, një prej ceremonive më të rëndësishmeve në sezonin e shumëpritur të çmimeve në Hollivud.

67-vjeçarja është vlerësuar me Oskar për performancat e saj në “Zonja e hekurt”, Zgjedhja e Sofisë, dhe Kramer kundër Kramerit. 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej