Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Gjykata: Pezullohet projekti i sheshit “Veliera”

Nga Klodiana 0

Gjykata Administrative në Durrës ka urdhëruar pezullimin e punimeve te “Veliera”, në vendin ku janë gjetur rrënojat në Durrës.

Pezullimet janë bërë në pjesën e sipërme të sheshit, pjesë e cila përfshihet në zonën A të qytetit, ku ndalohet çdo lloj ndërtimi.

Ndërkohë prokuroria po vijon hetimet në lidhje me procedurat.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej