Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Elvis Rroshit

Nga Klodiana 0

Gjykata Kushtetuese ka nisur sot shqyrtimin e kërkesës së ish-kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i cili pretendon se vendimi për shkarkimin e tij është antikushtetues. Nga ana tjetër, përfaqësuesit e kuvendit dhe të qeverisë theksuan se kërkesa e Rroshit nuk duhet të legjitimohet.

Gjykata Kushtetuese rrëzoi kërkesën e Elvis Rroshit për shtim padie për shpalljen si të pavlefshme të disa neneve të ligjit për Dekriminalizimin, por nuk pranoi as kërkesën e Prokurorisë që seanca të zhvillohej pa praninë e medias. Ndërkohë që në seancë nuk mori pjesë vetë Roshi por u përfaqësua nga avokati Theodhori Sollaku.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej