Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Gjykata angleze dënon dy shtetas, tentuan të trafikojnë 14 shqiptarë

Nga Ejona 0

kland

 

Gjykata angleze ka dënuar shtetasin shqiptar Deshan Laçi, 35 vjeç dhe Jonathan Bridgeman, 42 vjeç përkatësisht me 36 dhe 30 muaj heqje lirie pasi kanë tentuar të trafikojnë në mënyrë ilegale 14 shtetas shqiptarë drejt Anglisë.

Mësohet se trafikimi i shtetasve do të bëhej me skaf por ata mbetën në mes të detit pasi u është mbaruar karburanti.

Plani ishte projektuar që prej vitit 2014 ku nga Franca shqiptarët do të shkonin në Angli. Bridgeman dhe Laçi do të përfitonin 10 mijë paund për transportin e grupit, ku mes tyre ishte dhe një i mitur 14 vjeçar.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>